Ali Koç için zor veda

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen törene Ali Koç katıldı.

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde gerçekleştirilen törene Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, kulüp yöneticileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Onursal Başkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, eski sporcular, Tahsin Kaya’nın ailesi ve sevenleri katıldı.

Törende konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli camianın, Tahsin Kaya’nın hizmetlerine minnettar olduğunu ifade etti.

Cenazeci taşıdığı sırada Ali Koç’un ağlamamak için kendini zor tuttuğu görüldü.

Törende konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli camianın, Tahsin Kaya’nın hizmetlerine minnettar olduğunu ifade etti.

Ali Koç şunları söyledi: Hepinizin bildiği gibi büyük bir Fenerbahçeliyi, kıymetli başkanımız sayın Tahsin Kaya’yı son yolculuğuna uğruyoruz.

Hepimiz biliyoruz. Ali İhsan çok güzel bir hikaye anlattı.

Otuz sene sonra İstanbul’a geldikten sonra başkan olmuş. Başkanlık nasip olmuş.

Efsane başkanımız da olmuş. Fenerbahçe’ye çok büyük hizmetler, emekler, çabalar sarf etmiş.

Merhum Başkan Tahsin Kaya’dan sitayişle bahseden UEFA Eski Asbaşkanı Şenes Erzik, “Hepimizi geliştirmiş, birbirimize çok yardımları olmuş bir insandı. Çok sevdiğimiz ve saydığımız bir adamdı. Nurlar içerisinde yatsın” diyerek sözlerini noktaladı.

Tahsin Kaya’nın hayırsever yönünü anlatan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar da, “Merhum Başkanımız Tahsin Kaya 103 golle şampiyonlukla zaten tarihe geçti. Çok yardımsever ve hayırsever bir insandı. Bunun bilinmesini hiçbir zaman istemezdi. Mekanı cennet olsun, nurlar içinde yatsın. Ailesine sabırlar diliyorum, büyük camiamızın başı sağ olsun.” dedi.

Konuşmaların ardından merhum Başkan için dualar okundu.

Tahsin Kaya’nın Fenerbahçe ve Türk bayraklarına sarılı tabutu omuzlar eşliğinde cenaze aracına taşındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x